Венчурні інвестиції в українські ІТ-компанії зросли на 237%
1,195 views

Венчурні інвестиції в українські ІТ-компанії зросли на 237%

У 2015 році український IT-сектор показав рекордні обсяги зростання: сума венчурних інвестицій склала $132 млн, а це на 237% більше, ніж у попередньому році. Про це йдеться в дослідженні «The Deal Book of Ukraine», проведене Ukraine Digital News та AVentures Capital.

$100 млн від загального обсягу інвестицій у 2015 році були націлені на фінансування стартапів на стадії зростання. Серед найбільш помітних інвесторів минулого року – Джордж Сорос, який пообіцяв направити в Україну $1 млрд, а ІТ-сектор фігурує у його списку пріоритетних інвестицій. Згідно з результатами дослідження, всього в 2015 році було укладено 66 угод, майже половина з них – за участю міжнародних фондів.deals-venture-investment

Автори дослідження припускають, що стартапи, які орієнтовані на місцевий ринок, скоріше за все продовжать стикатися з труднощами, які пов’язані з коливанням валютного курсу. Однак, деякі гравці ринку вже змогли отримати вигоду з цього. У 2015 році стартапи  орієнтовані на світові ринки почали залучати більше інвестицій іноземних компаній. Україна переконалась у цьому на власному досвіді, йдеться в дослідженні. Найгучнішою подією року у світі стартапів став продаж українського додатку обробки зображень Looksery додатку Snapchat за $150 млн. Окрім того, багато стартапів, які отримали фінансування з міжнародних джерел, зберегли свої R&D команди в Україні.

Разом з тим зростання обсягу інвестицій в ІТ-компанії мало свої наслідки для проведення реформ в Україні, які уряд розпочав у 2014-2015 роках, йдеться в дослідженні. Саме ІТ-сектор відіграв важливу роль у розробці та імплементації електронного урядування – системи надання інформації і послуг громадянам та бізнесу. Інша важлива реформа, на думку дослідників, – дерегуляція, яка має на меті послабити контроль держави над бізнесом.

За матеріалами ain.ua

About the author

Admin


What are your thoughts?